Kristen Stewart Balkan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kristen Stewart Balkan


You are not connected. Please login or register

UVOD

Go down  Message [Page 1 of 1]

1UVOD Empty UVOD Sun Nov 28, 2010 9:47 am

Lady

Lady
Administrator
Administrator

UVOD

Preuzeto sa http://www.robertpattinsonsrb.com

Na dopuštenje glavne adminke .BUT HOME IS NOWHERE.

Ti siloviti užici imaju silovite svršetke
i umiru u svom slavlju kao vatra i puščani prah
što se u poljupcu nište.

“Romeo i Julija”, drugi čin, šesti prizor
________________________________________________________________________________________

Zahvale


Silnu ljubav i hvalu dugujem svojemu suprugu i sinovima na trajnom razumijevanju i žrtvovanju u prilog mojega pisanja. Barem nisam jedina koja ima koristi od toga – sigurna sam da su mnogi mjesni restorani zahvalni na tome što više ne kuham.
Hvala ti, mama, što si mi najbolja prijateljica i što me puštaš da ti probijam uši pričanjem o svim poteškoćama pri radu. Hvala ti i na tome što si tako nevjerojatno kreativna i inteligentna, i što si izvjesnu mjericu oba ta dara prenijela u moje genetsko naslijeđe.
Hvala svoj mojoj braći i sestrama, Emily, Heidi, Paulu, Sethu i Jacobu, na tome što su mi dopustili da posudim njihova imena. Nadam se da s njima nisam učinila
ništa zbog čega bi vam bilo krivo.
Posebno hvala mome bratu Paulu na poduci iz vožnje motocikla – imaš istinski dar za podučavanje.
Neizrecivo sam zahvalna svome bratu Sethu na trudu i geniju koji je uložio u stvaranje stranica www.stepheniemeyer.com.
Izuzetno cijenim sve napore koje i dalje ulaže kao moj webmaster. Honorar ti je uplaćen, mali. Ovaj puta to ozbiljno mislim.
Hvala opet mome bratu Jacobu zbog stalnih stručnih savjeta u pitanjima automobilizma.
Velika hvala mojoj agentici Jodi Reamer zbog stalnih savjeta i pomoći u karijeri. Također i zato što podnosi moju ludost sa smiješkom, premda znam da bi me radije podvrgla svojim nindža-vještinama.
Ljubav, poljupce i zahvalnost dugujem mojoj izdavačici, prelijepoj Elizabeth Eulberg, zato što mi je iskustvo turneja iz napora praktički pretvorila u pidžama-party, zato što je pripomagala i pridonosila mojim internetskim uhođenjima, zato što je uvjerila snobove zatvorene u KEE-u (Klubu Elizabeth Eulberg) da me prime u svoje redove, te, e da, zato što je moje knjige dovela među najprodavanije na top-listi The New York Timesa, također.
Pregršt hvale svima u tvrtki Little, Brown and Company, na podršci i vjeri u potencijal mojih priča.
Te, napokon, hvala svim nadarenim glazbenicima koji mi pružaju nadahnuće, napose sastavu Muse – u ovom romanu ima emocija, prizora i sastavnica radnje
koji su nastali iz pjesama Musea, a bez njihovog genija ne bi postojali. Također, Linkin Park, Travis, Elbow, Coldplay, Marjorie Fair, My Chemical Romance, Brand
New, The Strokes, Armor for Sleep, The Arcade Fire i The Fray imali su presudnu važnost u borbi protiv spisateljske blokade.
_________________________________________________________________________________________

UVOD


Imala sam dojam da sam zarobljena u jednoj od onih užasnih noćnih mora, onih u kojima moraš trčati, trčati sve dok ti pluća ne prsnu, ali ne možeš natjerati tijelo da ti se dovoljno brzo kreće. Noge kao da su mi se micale sve sporije i sporije dok sam se probijala kroz bešćutnu gomilu, ali kazaljke na satu golemog zvonika nisu se usporavale.
Nezaustavljivom, nezainteresiranom snagom neumoljivo su se okretale prema kraju – kraju svega.
Ali ovo nije bio san, a za razliku od more, nisam trčala da spasim svoj život; bila sam u utrci za spas nečega nemjerljivo dragocjenijeg. Vlastiti mi je život danas malo značio.
Alice je rekla da je itekako moguće da obje ovdje izgubimo život. Možda bi ishod bio drugačiji da nju nije zarobilo jarko danje svjetlo; samo sam ja mogla trčati
ovim sunčanim, napučenim trgom.
A nisam mogla trčati dovoljno brzo.
I zato me bilo baš briga što nas okružuju iznimno opasni neprijatelji. Kad je počeo odzvanjati puni sat, vibrirajući mi pod potplatima presporih nogu, znala sam da ću zakasniti – i bilo mi je drago što nešto krvožedno čeka u prikrajku. Jer kad sam u ovome doživjela neuspjeh, odrekla sam se svake želje za životom.
Sa zvonika je opet odjeknulo zvono, a sunce je zasjalo sa same središnje tačke neba.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Similar topics

-

» UVOD
» UVOD
» UVOD
» UVOD
» UVOD

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum